Ogród Ducha Gór
Ogród Ducha Gór - Park przy Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie – oddziale Muzeum Karkonoskiego ul. 11 Listopada 23


Godziny otwarcia:

Czynne w godzinach funkcjonowania Muzeum:
od wtorku do niedzieli
w godz. 9:00 - 16:30
w poniedziałek nieczynne

Ceny wstępu:
Normalny 7 zł
ulgowy 4 zł
(cena obejmuje zwiedzanie Muzeum)
Zwiedzanie Parku 1 zł


Festyn Sobótka świętojańska w parku przy domu Braci C i G. Hauptmannów

Chociaż pogoda zafundowała raczej temperatury jesienne niż letnie, w nocy z soboty na niedzielę (21/22.06) w parku przy domu Braci C i G. Hauptmannów odbyła się Sobótka Świętojańska zorganizowana przez Stowarzyszenie Lokalni-Niebanalni w Szklarskiej Porębie. Do głównych atrakcji imprezy należały: zorganizowana w Muzeum wystawa i prelekcja „Ciemność i światło”, konkurs na Szklarskoporębski Wypiek Świętojański, spektakl Tancerzy Ognia i Światła IRRBLOSS  oraz tradycyjne szukanie kwiatu paproci, w tym roku ukrytego przez organizatorów tak, że jego szukanie zajęło prawie 2 godziny. Wszystkim atrakcjom towarzyszyły dźwięki muzyki zespołu OFF Rekord i bębnów Walońskich.  Niezależne jury po ocenie wypieków, za najbardziej Świętojański uznało wypiek Marzeny Wodzyńskiej. Nie zabrakło oczywiście korowodu panien(!) w wiankach, rzucania wianków do wody i późniejszego wyławiania ich przez dwóch śmiałków (podobno kawalerów) Kubę i Jerzego. Każdy znalazł coś dla siebie a najbardziej wytrwali uczestnicy spotkania bawili się przy dźwiękach gitar prawie do północy.

Czytaj więcej...

Koncert u Hauptmannów

W niezwykłym miejscu odbył się koncert w ramach projektu „Hauptmann na Rockowo -tradycja w młodzieżowym wydaniu” organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej.

Trzy zespoły grające mocny i klimatyczny rock zabrzmiały w piątkowe popołudnie w Ogrodzie Ducha Gór nieopodal Muzeum Hauptmannów. Na scenie zagrał rewelacyjny polski młody zespół SHEEP, rockowy w najlepszym tego znaczeniu czeski SILENT SESSION oraz Vena Valley, który był gwiazdą wieczoru. Venna Valley mocno rozgrzał widzów. Wokalistka z charyzmatycznym i mocnym wokalem sprawiła,że publiczność nie chciała wypuścić zespołu ze sceny.

Koncert pokazał, że Ogród Ducha Gór to fantastyczne miejsce na tego typu imprezy. Świetna akustyka, przepiękne widoki, naturalny amfiteatr daje możliwość organizacji niezwykłych muzycznych wydarzeń.

Czytaj więcej...

Park przy Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie
58-580 Szklarska Poręba, tel. 75 717 26 11, e-mail : dom.hauptmannow@wp.pl